Ciekawe koncerty, w których na pewno warto wziąć udział

  • by

Koncerty, a także rozmaite festiwale muzyczne są świetną okazją do tego, aby miło spędzić czas, dobrze się bawić, trochę się rozerwać, ale też poszerzać swoje horyzonty. Mieszkając w większym mieście znacznie łatwiej będzie się nam dostać na naprawdę ciekawe wydarzenia, a być może uda się nam dostać bilet na koncert twórcy, którego wyjątkowo lubimy. Jednakże, ciekawe koncerty organizowane są w całej Polsce, nie ma więc sensu się ograniczać, zwłaszcza, że zawsze można wsiąść w samochód lub pociąg i udział w koncercie połączyć z poznawaniem Polski.

Open’er Festival w Gdyni

To jeden z bardziej znanych, polskich festiwali, na który przyjeżdżają ludzie z całego kraju. Całość bardzo uatrakcyjnia fakt, że jest on organizowany zazwyczaj w lipcu w Gdyni, co daje możliwość przebywania nad morzem, a nawet dodatkowego zwiedzania Trójmiasta. Podczas każdej edycji tego festiwalu można liczyć na zagraniczne sławy i gwiazdy światowego formatu. To przede wszystkim duża gratka dla fanów muzyki współczesnej, którzy się nią interesują i którzy chcą zobaczyć ulubionych wykonawców na żywo. Wydarzenie jest duże i prestiżowe, dlatego trzeba się przygotować na to, że cena biletów zaczyna się od około 300 zł. Jeśli jednak planujemy wakacje nad morzem właśnie w czasie trwania festiwalu, a jesteśmy fanami jakiegoś muzyka lub po prostu lubimy dobrze się bawić- tego festiwalu nie można przegapić.

Festiwal dla fanów muzyki alternatywnej

Muzyka popularna atakuje nas z każdej strony, słyszymy ją w radiu, ciągle też słychać ją w telewizji. Dlatego też OFF Festival w szczególności zainteresuje tych fanów muzyki, którzy gustują raczej w alternatywnych brzmieniach i którzy lubią odkrywać nowe, muzyczne propozycje. Każda edycja tego festiwalu niesie ze sobą pewien powiew świeżości i inspiruje do odkrywania nowości, jakże innych od nurtu muzyki popularnej. Festiwal słynie także z nieoczywistych połączeń muzyków grających całkowicie odrębne, różniące się między sobą style i utwory. Festiwal co roku jest organizowany w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Możemy wybrać się na niego w sierpniu, a bilety najlepiej zakupić z odpowiednim wyprzedzeniem. Ich cena rozpoczyna się od kwoty 319 zł.

Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej w Kazimierzu Dolnym

Festiwal uwzględnia historyczną i kulturową charakterystykę Kazimierza Dolnego, a dokładniej fakt, że przez lata mieszkała tutaj społeczność żydowska, która odgrywała w mieście dużą rolę. Festiwal ma bogatą historię i jest organizowany w Kazimierzu od lat. Można wziąć w nim udział przyjeżdżając do miasta na początku lipca. Znajdziemy tutaj raczej muzykę niszową, bardzo zróżnicowaną kulturowo, ciekawą i charakterystyczną w swojej formie. Festiwal pod kątem muzycznym jest zróżnicowany i będzie w stanie zadowolić prawdziwych muzycznych koneserów. Jest to też dobra opcja dla osób ciągle poszukujących nowych brzmień, których nie satysfakcjonuje muzyka popularna.