Birds of Prey – bohaterki wchodzące w skład grupy

  • by

Film będący adaptacją przygód bohaterek komiksowej grupy Birds of Prey miał swoją premierę początkiem tego roku. Jego główną bohaterką jest Harley Quinn, która grana przez Margot Robbie po raz drugi zdobyła całą rzeszę fanów. Birds of Prey to jednak coś więcej niż bohaterki tego filmu, ponieważ historia tej grupy sięga 1996 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawiła się ona na łamach DC Comics. W jej skład wtedy jednak nie wchodziła Harley Quinn, a inne bohaterki, niekoniecznie ujęte w filmie. I choć przez całą historię grupy przewijało się bardzo wiele różnych bohaterek, to jej członem są 4 postacie, z czego tylko dwie zostały obsadzone w świecie przedstawionym w filmie. Mowa tu o Black Canary i The Huntress, a z kolei ze świecą możemy szukać Barbary Gordon, czyli Batgirl i Lady Blackhawk. Kim w takim razie były główne bohaterki komiksowej grupy Birds of Prey?

Barbara Gordon (Batgirl/Oracle) – Liderka Birds of Prey

Batgirl wraz z Black Canary są założycielkami grupy, jednak tej pierwszej nie uświadczymy w filmie. Barbara Gordon to, jak nietrudno się domyślić, córka komisarza Jamesa Gordona, czyli największego sojusznika Bruce’a Wayne’a. Bohaterka ta przez lata pomagała Batmanowi jako Batgirl, jednak w wyniku zasadzki Jokera została sparaliżowana od pasa w dół. Od tamtej pory przyjęła pseudonim Oracle i pomagała bohaterom zza ekranu komputera, korzystając z sieci informacyjnej i swoich umiejętności hakerskich. Po wydarzeniach z „Flashpoint” odzyskała władzę w nogach i mogła wrócić do roli Batgirl.

Dinah Laurel Lance (Black Canary) – Współzałożycielka Birds of Prey

Black Canary to najlepsza przyjaciółka Batgirl i współzałożycielka Ptaków Nocy. Była świetnie wyszkolona w sztukach walki i posiadała specjalną umiejętność emitowania niszczycielskich fal dźwiękowych. Wieloletnia partnerka Green Arrow obecna w komiksach już od 1948 roku! Black Canary opanowała do poziomu mistrza wiele sztuk walki, takich jak aikido, boks, capoeira, kung-fu, czy też krav maga i muay thai. 

Helena Bertinelli (The Huntress) – dowódca polowy grupy

Łowczyni to jedna z członkiń Birds of Prey, która wystąpiła w filmie. Początkowo Helena była mającą wszystko córką szefa mafii, jednak po zabójstwie jej rodziny, sytuacja się odmieniła. Wychowana przez wujka i ciotkę, którzy nauczyli ją rozwiązywania zagadek, samoobrony i posługiwania się kuszą. Często współpracowała z Batmanem jako Batgirl, a po odejściu z grupy Barbary Gordon, to ona przejmuje dowodzenie. Ma jednak swoje wady, a są to brak opanowania i porywczość, przez co często nie ma zbyt dobrych relacji z innymi ludźmi.